Середа, 22 листопада 2017

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Перечин онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 308 гостей та відсутні користувачі

Лемк із перечинського Зарічово своє 60-річчя зустрів у творчому неспокої

   До свого ювілею поет і прозаїк Василь Мулеса прийшов із солідним томом вибраних творів під назвою "Садинець", пише Закарпаття онлайн.

    Перечинщина – один із наймальовничих куточків краю, завжди була джерелом натхнення для багатьох художників, письменників. Окремі з них, як мовиться, і родом, і ходом із цього благодатного краю.

 

    Саме в цьому районі починалися життєві і творчі дороги Василя Діянича, Івана Козака, Петра Ходанича, Юрія Шипа та інших. Перечинщина, а точніше, село Зарічово, – мала Батьківщина прозаїка, поета, члена Національної спілки письменників України, НСЖУ, голови Всеукраїнського товариства «Лемківщина», члена президії Світової федерації українських лемківських об’єднань – Василя Мулеси. Роботу на митниці він успішно поєднує з літературною творчістю. Адже щоразу доводиться зустрічатися з цікавими людьми, знайомитись із різними долями. А до життя простих трудівників він завжди ставився з пильною увагою і повагою. Ще у шкільні роки написав до районної газети свою першу замітку про аматорів сцени рідного Зарічова. Юного автора похвалив і підтримав уже знаний на той час журналіст Андрій Лешко. А Іван Козак одним із перших запримітив у хлопцеві літературний дар. Відтак поет Василь Діянич, а невдовзі й прозаїк Іван Долгош, ознайомившись із першим доробком початківця, порадили йому творити, не зупиняється на досягнутому, щоб іскра Божа спалахнула сяйвом творчості – вагомої, самобутньої.

 

    Після закінчення філологічного факультету УжНУ Василь Мулеса відточував своє журналістське перо у створеному Іваном Долгошем часописі «Карпатський край». Ті часи Василь Васильович згадує із приємністю. Адже працював пліч-о-пліч із відомими вже на той час поетами й журналістами Василем Кухтою, Юрієм Шипом. Вони дійсно по-побратимськи сприйняли молодого літератора й газетяра, залучивши у своє коло. Його матеріали часто відзначали за стиль, уміння розповісти про людину чи про якусь подію цікаво, переконливо, доброзичливо. А ще перші новели Василя Мулеси припали до душі видатному майстру слова, лауреату Національної премії України ім. Т. Шевченка Петрові Скунцю. Окремі з них він опублікував у газеті «Карпатський край», яка була на той час однією з найпопулярніших у краї.

 

   Життя газетяра заманило Василя Мулесу у вир суспільного буття – там, де найважче, найвідповідальніше. Тому закономірно, що в період боротьби за незалежну Українську державу він був у перших рядах учасників майданів, мітингів, маніфестацій, які проводились у Києві, Ужгороді. Завдяки і Василевій праці Перечин та перечинці достойно перейняли, збагатили і примножили славу своїх знаменитих попередників – творців і побратимів Карпатської України. А це – сім’ї Кедюличів, Опалеників та інші.

 

      Отже, в літературу Василь Мулеса ввійшов уже зрілою особистістю, яка знає, що і як слід сказати читачу. Перша збірка його поезій «Цвіт ялиці» побачила світ у 1999 році. Невдовзі з-під його пера виходять прозові видання: «На чатах добра», «Псоглавці», «Зарічово. Два береги», наступні поетичні збірки «Синіми берегами» та «Листова повінь» (остання видрукувана торік).

 

    До свого ювілею – шістдесятиліття – поет, прозаїк Василь Мулеса прийшов із солідним томом вибраних творів під назвою «Садинець». Гарне, милозвучне й водночас глибинного змісту слово. Звичайно, що це видання потребує окремої детальної розмови. І вона обов’язково буде на творчих зустрічах письменника з шанувальниками художнього слова в Ужгороді, Перечині та обов’язково – в рідному Зарічові, де зійшло щедротне сонце його творчості.

 

    60-річчя Василь Мулеса зустрів належно: у творчому неспокої, невтомній праці на літературній ниві, щоб наявний доробок примножився в майбутньому й кількісно, і якісно. Тож хай щастить нашому ювіляру на многая і благая літ!

 

Василь Густі


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Детальніше...

   
 • horoscope et voyance gratuite voyance gratuite immediate: www.sebrina.space (https://www.sebrina.space) ...

  Детальніше...

   
 • tiradas de cartas tarot tarot gratis amor: www.alyvia.club (https://www.alyvia.club) tarot gratis ...

  Детальніше...

   
 • tarot en ligne a 5 sans inscription tarot divinatoire: www.waneta.space (https://www.waneta.space) ...

  Детальніше...

   
 • voyance gratuite sentimentale voyance gratuite en ligne: www.shalanda.space (https://www.shalanda.space) ...

  Детальніше...

   
 • tarot de jodorowsky tarot amor: www.alonso.space (https://www.alonso.space) tirada de tarot gratis ...

  Детальніше...

   
 • vidente del amor videncia gratis online: www.abagail.club (https://www.abagail.club) vidente ...

  Детальніше...

   
 • tirage tarot oui non iza tirage tarot: www.yolando.space (https://www.yolando.space) meilleur ...

  Детальніше...

   
 • tarot de hadas del amor tirada tarot gratis: www.allie.club (https://www.allie.club) tarot de la salud ...

  Детальніше...

   
 • magie voyance avis voyance gratuite: www.tena.space (https://www.tena.space) sophia voyance agde

  Детальніше...

   
 • I think your blog needs some fresh articles. Writing manually takes a lot of time, but there is tool ...

  Детальніше...

   
 • Amazing blog! Do you have any suggestions for aspiring writers? I'm planning to start my own site ...

  Детальніше...

   
 • I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог