Четвер, 24 травня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Перечин онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 548 гостей та відсутні користувачі

DrohobУ курортному селі всупереч монополісту – Укрпрофоздоровниці розпочнуть підсилення водогону «Луг»

Як повідомляє "Ужгород-онлайн" у понеділок, як і обіцяли наші журналісти, маршрут до правди був прокладений через Сваляву, до курортного села Поляна. Щоправда, о 13 годині тамтешнього сільського голови на місці не було. Але все ж зробили телефонний дзвінок керманичу села, який зазначив: «Я на зустрічі у голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, тож приїду не раніше 18-ої». Ми нікуди не поспішали, відповідно спілкувались із пересічними полянцями про наболілу тему – відсутність води. Іван Іванович приїхав у зазначений час. Більше того, з губернатором сільський голова й обговорював питання водогону…

-       Ви, певно, читали наші матеріали щодо проблеми водопостачання у Поляні, Ваш коментар з цього приводу.

-       Я не лише читав, я живу цим питанням уже 13 років, відколи полянці довірили мені посаду сільського голови. Те, що Ви написали – лишень вершина, як би це банально не звучало, того давно описаного айсбергу. Народ терпів. Терпів, допоки мав сил. Чотири роки одне і теж – влітку нема води. З кожним – усе гірша і гірша ситуація. Почекаймо ще трохи і про відсутність води ми заговоримо взимку. Ми, полянці, до такого не звикли і звикати не збираємось.  Мені надійшли звернення від більш, ніж тисячі жителів Поляни, майже 50-ти приватних підприємців. Ні в кого нема води, окрім обраних. Тих, що підвладні Укрпрофоздоровниці.  Депутатські склади різних скликань обговорюють питання стосовно передачі водогону у власність громади. Натомість зустрічають шалений опір з боку «великої» Укрпрофоздоровниці.  

-       Проект підсилення водогону «Луг», розроблений з ініціативи сільської ради рівно 10 років тому. В чому його суть?

-       Ми звикли передбачати проблеми. Погодьтеся, це кращий варіант, аніж згодом їх вирішувати. 10 років тому це було і зроблено. Але…  Якби нам вдалося втілити проект в життя, сьогодні ми б з Вами не спілкувались. Ні, ми б спілкувались, але на зовсім інші теми – теми майбутнього процвітання Поляни, та й жителів її в цілому.  До слова, у 2005 році нагальними для нашого населеного пункту були три проблеми: енерго-, газо- та , звісно, водопостачання. Дві перші нам вдалося вирішити повністю. Реалізовано ЦРП – трансформаторну підстанцію та силову лінію, потужністю 10000 кіловат. Було внесено зміни до гідравлічної схеми газопостачання Свалявського району з будівництвом двох газорозподільних пунктів на газотранспортній системі «Свалява» - «Поляна».  Замовником обох проектів була саме Полянська сільська рада. Третій реалізувати не вдалось до цього часу. Бо не вигідно було це очільникам згаданої Укрпрофоздоровниці, особливо пану Саєнку за останній рік. Відповідно водогін нинішній, збудований ще у 1972 році змін, принаймні, позитивних не зазнав.  І все ж до суті втілення самого проекту. Останній передбачав будівництво ще одної водозабірної станції. Як наслідок, прісною водою були б забезпечені як мешканці села, так і власники приватних готелів, садиб, санаторіїв.

-       Чому з 2005 року його так і не вдалося втілити в життя?

-       Справа у тому, що Полянська сільська рада відповідно до бюджетного кодексу, не має права фінансувати об’єкти, які не належать громаді. Ми навіть провели перемовини  з «Європейським банком розвитку», який попередньо погодив співфінансування реалізації даного проекту при умові, що водогін буде власністю Полянської сільської ради. Укрпрофоздоровниця проти, мовляв, сільська рада не має того підприємства, яке обслуговуватиме водопровід.   Насправді у керівництва корумпованої структури не було знань, точніше бажання знати, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України колектив, який обслуговує водогін разом з технікою переходить на роботу в ту організацію, в яку передається водогін. Плюс до всього, були два листи від Укрпрофоздоровниці, що незабаром у власність громади передадуть інженерні мережі, але так і до сьогодні їх передають. Сільська рада, сприймаючи обіцяне за реальність, прийняла житловий фонд, до якого згідно із чинним законодавством прилягає і водопровід. З останнього у свої кишені переводили гроші, а ремонтувати забували. У поняття поточної реконструкції входить вбивання дерев’яних колів у труби… На реалізацію проекту підсилення водогону були потрібні чималі кошти тоді, тепер вони ще більші. Укрпрофоздоровниця їх мала, має і сподіваюсь, мати вже не буде. Бо давно їх санаторії потрібно передати у власність держави. Таку ідею подав сам голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Є вже давно і відповідні рішення судів, які чомусь не поспішають виконувати. Ще один бонус для Укрпрофоздоровниці – її дітищам-санаторіям не потрібно платити за воду.

-       Кому в першу чергу був вигідний контроль за водопостачанням: «Сонячному Закарпаттю», Укрпрофоздоровниці загалом, «Квітці полонини» чи то «Сузір’ю»?

-       Всі ці об’єкти контрольовані одними й тими ж особами. І я вважаю, що вигідно це перш за все, Саєнку – сірому кардиналу Укрпрофоздоровниці. У такий спосіб «Сонячне Закарпаття» та «Поляна», керовані «Сузір’ям» та «Квіткою Полонини,» не повинні платити за воду. І, найголовніше, бути хоч трохи конкурентоспроможними із іншими приватними установами - у яких ціна відповідає якості і які безкоштовно не поселяють працівників найманих харчувальних і туристичних фірм…

-       На Вашу думку, скільки грошей упродовж 10 років украли монополісти прісної та мінеральної води у Поляні?

-       Я думаю, що вимірюється сума, щонайменше, у 100 мільйонів.

-       За ці кошти можна було відремонтувати водогін?

-       За ці кошти можна було побудувати 10 нових.

-       Знаємо, що у свердловині із «Поляною квасовою», що знаходиться на території «Сонячного Закарпаття» за останній рік вода впала на 26 метрів. Які наслідки ми повинні чекати?

-       Я не спеціаліст в галузі геології, думаю, що даному факту надасть оцінку незалежна експертна комісія.

-       Як давно горе-санаторії почали опускати насоси всупереч допустимої норми викачування води?

-       З моменту приходу нових головних лікарів. Хоча точніше директорів. Це суперечить закону. Ви ж знаєте, згідно із статутами санаторіїв, цими закладами повинні керувати фахівці з відповідними медичними освітами. Особливо, стосується це Валерія Ганази із «Сонячного Закарпаття». У  «Поляні» просто вода ще не настільки затребувана.

-       Чому не контролюють знищення природних ресурсів відповідні екологічні служби?

-       Сьогодні контроль за видобутком мінеральної води повністю відсутній. Ліцензіант – у нашому випадку ДП «Сонячне Закарпаття» сам собі газда: сам п’є, сам наливає, сам контролює. Така політика згаданих гео-  та екологічних інстанцій.

-       Розкажіть нам про ціль візиту до голови Закарпатської ОДА.

-       Знаючи Геннадія Москаля і враховуючи принципи свої – попередження проблеми, а не вирішення її, я попросив губернатора про зустріч з метою обговорення критичної ситуації. Він підтримав мої наміри, як сільського голови, і наміри громади, в першу чергу – реалізовувати проект підсилення водопроводу «Луг». Цього ж тижня голова Закарпатської ОДА пообіцяв особисто відвідати наш населений пункт і розкласти всі крапки над «і».

-       Як Геннадій Москаль відреагував на цю проблему?

-       Я ж розповів про головне. А що стосується реакції голови Закарпатської ОДА – «Вас обманули. Передаючи житловий фонд, повинні були передати й інженерні мережі. Те, що Вас лякають моїм кришуванням Укрпрофоздоровниці – повний абсурд. У мене ніхто не був і я ні за кого не клопотав з приводу водогону у Поляні», - зазначив керівник краю.

-       Знаю, що вже сьогодні були оплачені труби для нового водогону. Коли розпочнуться роботи?

-       Не зважаючи на зволікання Укрпрофоздоровниці, перша партія труб для реалізації проекту підсилення водогону Луг, який не сьогодні, то завтра передадуть у власність громаді, прибуде у четвер. А  в переддень розпочнемо земляні роботи.

-       В який термін їх плануєте завершити?

-       Через місяць Поляна матиме стільки води, що зможе поділитись із найближчими селами.

-       Розумію, що відповідного рішення суду щодо передачі водогону на користь громади поки нема. Виходить, Ви роботу виконуєте замість Укрпрофоздоровниці?

-       Наше завдання, мене як голови у першу чергу, забезпечити людей водою, а завдання влади апріорі – комфортне проживання місцевих жителів та відпочивальників. Я розумію, усі ці перипетії не додадуть позитиву курортній Поляні. Я б не розпочав роботи, якби голова Закарпатської ОДА, який нагадую, незабаром приїде до нас у гості, Геннадій Москаль не запевнив, що докладе максимум зусиль, аби врегулювати дану проблему.

-       Яку відповідальність, на Вашу думку, усе ж повинні понести керівники згаданих мною санаторіїв?

-       Я не суддя, попри те що маю юридичну освіту. Кожен повинен займатися своєю справою. Мені головне, на відміну жадібних керівників Укрпрофоздоровниці, аби мешканці села Поляна почувались комфортно на своїй землі, у своїх помешканнях і тим більше - мали свою законну воду. Мої наміри, спрямовані потребою громади, тому кожен окремо взятий житель нашого села є співавтором моїх відповідей і щиро вірить, що про цю проблему, як страшний сон ми забудемо після четверга і приїзду Геннадія Москаля.

P,S.Журналістський умовивід. Читав різного роду коментарі. Слухав від різних людей «свої» правди. Не бачив нічого, окрім порожніх кранів, бо не пустили на приватну власність газди свердловин. Та маю в архіві документи щодо кожного, написаного мною слова у цьому матеріалі. Слів моїх колег у тому числі Вадима Сурмая, також. Тому з радістю надам до відповідних інстанцій: судів різних рівнів, правоохоронних установ. Ми, журналісти, не клялись Гіппократу, ми вірні своїй справі, якої, повірте, навчитись доволі важко. Вона або тобі притаманна, або ні. А, все, написане мною притаманне притаманним санаторіям і їх власникам. Вибачте за правду.P.P.S. Щодо спілкування із жителями громади: у Поляні побутує така думка “Якщо Дрогобецький взявся за якусь справу, він обов’зково доведе її до логічного завершення. А якщо ні – мова не про цього Дрогобецького».

Вадим Сурмай

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 #13 ivanko 09.10.2015, 10:04
pidary vony vsi.
+1 #12 Свалява. 19.08.2015, 23:40
Хто писав за тебе статю таку заказну,бо ти говорити незнаєш.То добре ти робиш зараз,бо воду у селі треба,але про тещо вона-безплатно буде,мало ко вірить.Ти точно будеш иати з того вигоду
0 #11 Колишній Полянець. 19.08.2015, 23:37
Слухай Іване!Ти кілько років сидиш у сільраді і чого лишень тепер спомнив про проблеми села.Як куплений дипломний юрист треба було подати цю справу у прокуратуру,теп ер вони точно розберуться а не подавати у суди.найби тобі допоміг БАБКА,який хист від тебе має.Чогось ти темниш,циганчук у,бо це діло гнилими нитками шито. Боїшся, шо твоїх друзів по партіїї Регіонів можуть притягнути до криміналу (Немеша,і Ганинця і двоюрідного брата Ланя).А колись був ти голим і тупим медбратом у селі.,всі помнять.Зараз почав вигоду шукати,з бюджету гроші просити.Може той добре,но най би Москаль тебе перевірив би,бо він бориться з корупцією.А народ мало тобі почав вірити_ти ж для них циган.
+2 #10 твердий 12.08.2015, 13:21
Аааа порадував "...Москаль особисто..." Де дроб, а де Москаль. Ваня ліпить бажане за дійсність. Ділянки Гена у свій час таких подонків як Дрогобецький "приймав" за білі рученьки і в наручники. Йому як генералу в западло таким як ти руку подавати
+2 #9 твердий 12.08.2015, 13:17
Фігасє тут замєс
+2 #8 кось 12.08.2015, 13:15
ТА ЩЕ НЕДАВНО ВІН ШАСТАВ В ЄНАКІЄВО ДО ПАПІКА НА ПОКЛОН І ЗА ЗАДАНІЯМИ БОВАЛО І ПО 2 РАЗ НА ТИЖДЕНЬ
+3 #7 солочин 12.08.2015, 13:12
Най бо Іванко у Чехію приїхав там щи усе на нього діло не закрили за рекет
+2 #6 сваляваUa 12.08.2015, 13:11
Іване! Шо ти ....здиш? Десь бов 10 років? Чи ся проблема нись лем ся стала? Се тобі не чорних возити водь з люди по 100$ збирати. Ти думаєш заболисме ко ти такий
+2 #5 свалява 12.08.2015, 13:06
Тріо ущербних рвуться до влади.
Очолює "інтелектуал" з IQ страуса а допомагають підарок Владік Безик і закомплексовани й альфонс неудачник станкович.
+2 #4 слідчий 12.08.2015, 13:02
Ніхто не забув як брали цього сільського голову на хабарі, була навіть відеозйомка, але вона дивним чином пропала після того як Дрогобецький виділив земельні ділянки деяким особам з обласної прокуратури.Але є ще чесн іслідчі які дадуть свої покази коли прийде на це час
+2 #3 я 12.08.2015, 12:57
Сказочний долбойоб цей Дрогобецький обклався задньоприводним Владіком Безиком і альфонсом неудачником Станковичом Володьою і каламутять перед виборами
+2 #2 полянець 12.08.2015, 12:51
Мож подумати проблема з тов водов хоть якось касаєся нашого голову вюн по два раз на динь поливать свюй сттадіон
+2 #1 kventin_tarrantino 12.08.2015, 12:45
Цікаво чому цей ґвалт що до води піднявся саме на передодні виборів? Це ж не нова проблема
Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • Между нами говоря. Много интересной информации Накрутка лайков в Facebook jet-s.ru/.../ ...

  Детальніше...

   
 • Great blog you have here but I was wondering if you knew of any user discussion forums that cover the ...

  Детальніше...

   
 • I am in fact glad to glance at this blog posts which includes tons of helpful data, thanks for providing ...

  Детальніше...

   
 • I really love your site.. Pleasant colors & theme. Did you develop this web site yourself? Please ...

  Детальніше...

   
 • Superb post but I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I'd be very ...

  Детальніше...

   
 • Very good blog you have here but I was curious if you knew of any discussion boards that cover the ...

  Детальніше...

   
 • Undeniably believe that that you stated. Your favourite justification appeared to be on the internet ...

  Детальніше...

   
 • I have been browsing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article ...

  Детальніше...

   
 • Hey there this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you ...

  Детальніше...

   
 • Nice post. I was checking continuously this weblog and I am inspired! Very useful info specially the ...

  Детальніше...

   
 • These are really fantastic ideas in regarding blogging. You have touched some fastidious things here.

  Детальніше...

   
 • This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Thanks!

  Детальніше...

   
 • Nice post. I was checking continuously this weblog and I am impressed! Very helpful info specifically ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог