Неділя, 24 червня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Перечин онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 894 гостей та відсутні користувачі

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

1 article image620x375У четвер, 14 квітня на засіданні Верховної Ради перед формуванням нового складу уряду Президент Петро Порошенкозаявив, що «з початку року завдяки прийнятому, в тому числі і вами (депутатами – В.Д.),рішенню про підвищення грошового забезпечення військовослужбовців18 тисяч 688 чоловіків та жінок прийняли рішення записатися в Збройні Сили України на контрактну основу».

Тисячі військових пенсіонерів здивувалися: якщо підвищили грошове забезпечення військовослужбовців, то чому не підняли пенсії?

На відміну від колишніх суддів, прокурорів, держслужбовців та інших привілейованих пенсіонерів, велика кількість військових пенсіонерів, які впродовж багатьох років сумлінно виконували свій обов’язок із захисту Батьківщини, але вже давно знаходяться на заслуженому відпочинку, продовжують отримувати мізерні пенсії.

Однак відповідно до ч.4 ст.63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб,  звільнених з  військової служби,  та  деяких  інших осіб" усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у  порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Вся «краса» гри у виконанні керівництва держави полягає у тому, що відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (затвердженийпостановою КМУ від 13 лютого 2008 р. № 45) перерахунок пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців. Натомість з моменту початку Антитерористичної операції на Сході України Кабмін офіційно не приймав жодних рішень щодо підвищення грошового забезпечення військовослужбовців. Станом на сьогодні виплата збільшеного грошового забезпечення військовослужбовцям регулюється наказом Міністра оборони від 27.01.2016 №44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році». Тобто, як бачимо, навіть у назві цього наказу йдеться не про збільшення, а про особливості грошового забезпечення. Водночас у самому документі йдеться про встановлення та виплату щомісячних премій, надбавок та доплат військовослужбовцям.

Дивно, чому мовчать ветеранські організації і не оскаржують бездіяльність уряду у питанні підвищення грошового забезпечення військовослужбовців та перерахунку пенсій. Як бачимо, по факту таке підвищення грошового забезпечення уже відбулося, але завуальовано і так, щоб не довелося підвищувати пенсії. Тож потрібно через адміністративні суди встановити цей факт і зобов’язати уряд прийняти відповідну постанову.

 Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 #1 Ольга 19.09.2016, 13:09
А особливо важко військовим інвалідам 1-2 групи жити і лікуватись на ці гроші. Працювати по стану здоровя вони не можуть. Хоча б робили надбавку тих10% як всім останнім пенсіонерам. А то вже звичайні пенсії скоро будуть перевищувать військові ( крім генеральських звичайно).

ФОТОРЕПОРТАЖ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Каталог
сайтів України

український каталог