Понеділок, 11 грудня 2017

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Перечин онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 1536 гостей та відсутні користувачі

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 

Поливаний понеділок, також Обливаний понеділок — другий день Великодніх свят, у який за стародавнім звичаєм хлопці обливають дівчат водою — «очищаються». Зараз цей звичай трансформувався і набув як прихильників, так і противників «очищення водою».

1. СПОКОНВІКУ ВВАЖАЛОСЯ, ЩО ВОДА У ВЕЛИКОДНІЙ ПОНЕДІЛОК СТАЄ ЦІЛЮЩОЮ, ПРИНОСИТЬ ЩАСТЯ ТА ЗДОРОВ’Я. ТОМУ ЛЮДИ ОБЛИВАЛИ НЕ ТІЛЬКИ ОДИН-ОДНОГО, А Й СЕБЕ ТЕЖ.ЦЕЙ ДЕНЬ ПОВ’ЯЗУВАЛИ ПЕРЕДУСІМ З ДУХОВНИМ ВЕСНЯНИМ ОЧИЩЕННЯМ.

Якщо повернутися до язичницьких часів, весняне купання та обливання мали магічне значення. Предки вірили, що так вони викличуть дощі та матимуть гарний врожай, очистяться та вилікуються від різних нездужань. Обливали водою і худобу, і птицю, бджіл з вуликами, пастухів та коней перед початком польових робіт.

Хворих на епілепсію, жовтяницю чи лихоманку несподівано обливали водою, якою заздалегідь обмивали ікони, срібні предмети чи півня. Вірили також, якщо раптово вилити воду на відьму, то вона не зможе шкодити. Існувало також повір’я, що утопленики або самогубці могли затримувати дощ, тому в посушливі часи їх могили також обливали водою.

2. На Поліссі колись вважали, що якщо облити господиню в цей день, її корова даватиме більше молока.

В козацькі часи другий день Великодня був Днем Богородиці. Саме вона є берегинею роду і міцного шлюбу. Тому більшість традицій цього дня були пов’язані із залицяннями.

З давніх-давен юнаки з відрами повними води ще вдосвіта ходили по хатах, де жили дівчата на виданні, та обливали їх. А ті натомість дарували хлопцям писанки на знак вдячності. Адже вважалося, що облита дівчина швидше вийде заміж за коханого хлопця. Зустрічалися звичаї, коли дівчина мала встигнути подарувати юнаку писанку, щоби той її не обливав, або ж дівчата ховали писанки за пазухою, а юнаки намагалися їх відібрати. Такий звичай, наприклад, був широко розповсюджений на Гуцульщині: після символічної боротьби, отримавши нагороду (писанку), юнак вів дівчину до води і обливав.

Вважалось, якщо дівчина повертається додому суха – це для неї ганьба. Тож дівчата хотіли, щоби їх облили, адже це свідчило про серйозні наміри парубка, котрий зазвичай обливав тільки ту, яка йому подобалась. Відповідно, на знак взаємності він отримував писанку або вишиту хустину. Щоправда, це означало, що танцювати на великодніх святкуваннях він має тільки з нею. 

3. Колисьна Закарпатті дівчат штовхали у річку,тому вони і близько не підходили до води. Але хлопці не здавались – хапали якусь і несли до потічка. А в одному із сіл цього району юнаки приходили до дівчини на виданні та кричали під вікном «Прийшли мити». Коли вона виходила, їй тричі лили воду на руки. Вона вмивалась і дарувала парубкам писанки.

Сьогодні у плані відзначення Поливаного понеділка Закарпаття є унікальним регіоном, адже більше ніде в Україні не прийнято замість води використовувати парфуми, розповідає туризмознавець Федір Шандор:

— Таку звичку на Закарпаття принесли шваби. Здебільшого це була протестантська традиція, адже протестанти відкидували язичницькі позиції щодо поливання водою. Тому з появою швабів, а також італо-французької династії Анжу разом з Карлом-Робертом Анжу, з’явився полив лавандовою водою. Це було приблизно у 14 столітті і таке робили тільки аристократи. І тільки у 19 столітті це перейшло на простих людей.

Поливались спочатку підсолодженою водою, яку робили з цукру і карамелі, або водою, яку виварювали з розмарином, чебрецем, м’ятою тощо. Парфумами почали поливатись уже у чехо-словацьких період, коли у людей з’явились гроші. Тобто це французько-італійська традиція, яка поширилась на Закарпатті через швабів-протестантів.

Сьогодні парфумами поливаються в Італії, Франції, Чехії, Австрії, Словаччині, Угорщині, Словенії, Румунії. У тих державах, де є ортодоксальний вплив православних, такої традиції нема. Але цікавий факт, що православні Закарпаття теж поливаються парфумами.

Поливаний понеділок – не просто день бешкетників. Він має своє значення, свій символізм та свої традиції. На жаль, сучасний світ далеко втік від мудрості пращурів і такі речі помалу втрачають своє сакральне значення. Сьогодні це просто весела звичка, яка частенько переходить межі здорового глузду. Але якщо в цей день вам все ж таки не вдасться залишитись сухим, не зліться. Кажуть, сердитися не можна, адже це на здоров’я та на щастя.

http://tvoemisto.tv/

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

У конференц-залі Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулась нарада спеціалістів з лісозахисту.


У засіданні взяли участь головний спеціаліст відділу охорони і захисту та внутрішнього аудиту Закарпатського ОУЛМГ Мирон Рейпаші, інженер лісопатолог ДП «Львів лісозахист» Любов Щербак, начальник Закарпатського лісопатологічного пункту ДСЛЗП (Іванофранківськлісозахист) Василь Трикур, інженер-лісопатолог Олександр Гайченя та спеціалісти з лісозахисту лісових господарств, підпорядкованих ЗОУЛМГ.

Під час наради присутніми були розглянуті питання виконання планів санітарно-оздоровчих заходів за 9 місяців поточного року працівників лісозахисту та лісопатологічної служби, якість планування; підготовка і проведення щорічної інвентаризації осередків шкідників і хвороб лісу й визначення стану насаджень та прогнозування динаміки розвитку хвороб та шкідників лісу, а також підготовка до річного санітарного огляду.

«Головним завданням працівників захисту лісу є проведення заходів щодо попередження від шкідників і хвороб лісу, своєчасному та їх виявленню. Ефективність захисту лісу досягається при використанні комплексу методів - системи заходів, що передбачають створення умов, що перешкоджають розвитку осередків хвороб і шкідників в поєднанні з цілим рядом лісогосподарських методів, які є основою лісозахисну. Без технічно грамотного їх виконання в лісах неможливо попередити або локалізувати осередки хвороб і шкідників. Оскільки закарпатські ліси масово страждають від всихання через зміну клімату та атаки шкідниками, то основна увага сьогоднішнього засідання була приділена саме питанням боротьби з шкідниками і пошукам шляхів збереження Карпатських лісів шляхом встановлення феромонних пасток у держлісфонді й посадки мішаних лісів», - відзначив головний спеціаліст відділу охорони і захисту та внутрішнього аудиту ЗОУЛМГ Мирон Рейпаші.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
granitsa1Закарпатський нардеп Роберт Горват спільно з львівськими та волинськими колегами готує новий законопроект, який передбачатиме часткову "амністію" для власників авто на іноземних номерах. Про це він розповів на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі.

За різними цифрами власників авто на іноземних номерах близько 140 тис. (сумарно Закарпаття, Львів, Волинь). "Тому ми із львівськими та волинськими депутатами  будемо проговорювати  і презентувати законопроект, який будемо подавати у разі підписання нинішнього «3251» (йдеться про суттєве зменшення акцизу на б/у авто). Передбачається певна «амністія» машин, які мають певну кількість «пересічок». Всі машини будуть мати можливість розмитнюватися за законом 3251. Як наслідок, наступний законопроект , має шанси бути проголосованим у сесійній залі. У законопроектів будуть ще деякі запобіжники, щоб люди не купували авто на транзитних номерах», - сказав нардеп.

За його словами, законопроект №3251, за який вже проголосували нардепи і який очікуєм на підписання Президентом теж має полегшити проблеми "пересічників". «Частина автомобілістів, які мають авто на транзитних номерах і які не є старшими 2010 року, зможуть за приблизно 40% вартості поставити авто на українські номери. Інші машини, старші 2010 року, (а це велика проблема для наших кордонів), частину з них водії зможуть зможуть відвезти на площадки і поміняти авто на малолітражки чи дешевші, молодші 2010 року і поставити на укр.номери,"- пояснив Роберт Горват. 

http://zaholovok.com.ua/

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

      ТДВ "Перечинський лісохімкомбінат" оголошує про відкриття вакансії "Інспектор з кадрів".
      Вимоги: вища освіта, досвід в сфері пошуку, оцінки та підбору персоналу, знання кадрової справи. Наполегливість, комунікабельність.
      Знання ПК, 1С.
     Обов’язки:
— ведення кадрового діловодства;
— пошук нових кандидатів;
— проведення первинних співбесід;
— організація подальших співбесід з керівництвом
— ведення обліку особового складу підприємства, його підрозділів і т.і.
     Оплата по домовленості.

За додатковою інформацією звертатися на підприємство:

вул.Красноармійська 25, м.Перечин, Закарпатська обл., 89200, Украина
тел./факс: +38 (03145) 2-31-68, 2-32-77

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

     Перемогу у конкурсі Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука "Завтра.UA" здобули двоє студентів. У загальному рейтингу 15 - мукачівка, що навчається в Національному медичному університеті ім. О.Богомольця Вікторія Бігунець. 55ий у рейтингу - студент Ужгородського національного університету Степан Карабиньош, теж медик.

     За інформацією організаторів, від закарпатських вишів надійшло 8 заявок - 7 від Ужгородського національного університету, та 1 - від Закарпатського художнього інституту.

    Переможцями Конкурсу – 2015/16 Стипендіальної програми "Завтра.UA" вважаються ті конкурсанти, підсумкова оцінка яких дорівнює або вища за 77,52 балів у Загальний рейтинг учасників Десятого Конкурсу-2015/16. Таким чином, конкурсанти, які зайняли у загальному рейтингу позицію з 1 по 100 стали стипендіатами 2016 року.

       До слова, минулого року лауреатами стипендії стали 4 студенти медичного факультету УжНУ.

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Каталог
сайтів України

український каталог